W rok przemycili prawie 40 kilogramów narkotyków za 1,7 mln zł

Polska

Grupę przemytników narkotyków rozbili funkcjonariusze Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji z Bydgoszczy. Śledztwo trwało od sierpnia ubiegłego roku, kiedy wpadł jeden z kurierów. Teraz wpadła reszta gangu wraz z jego szefem. Prokuratura przedstawiła im już zarzuty, a sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Członkowie grupy od lata 2016 roku do połowy 2017 roku przemycili z terenu Niemiec do Polski oraz Wielkiej Brytanii co najmniej 36 kg marihuany, 2 kg MDMA oraz ponad 1 kg kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków wyniosła ponad 1,7 miliona złotych.

 

W sierpniu 2017 roku policjanci z bydgoskiego Zarządu CBŚP w jednym z hoteli na terenie powiatu mogileńskiego zatrzymali 44-latka. W pokoju, który zajmował, funkcjonariusze odkryli 2 kg MDMA. Dalsze czynności wykonywane w tej sprawie wykazały, że narkotyk ten został przywieziony z Niemiec, a następnie miał być sprzedany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W styczniu policjanci zatrzymali pozostałych członków grupy, w tym jej 36-letniego organizatora, mieszkańca powiatu mogileńskiego.

 

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy postawił sześciu osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 36-letni Jacek W. usłyszał zarzut kierowania tą grupą.

 

Na wniosek Prokuratury Okręgowej Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował w stosunku do trzech mężczyzn tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

 

Za przemyt środków odurzających bądź substancji psychotropowych grożą co najmniej trzy lata więzienia. 

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie