Lista kandydatów do KRS. Dominują sędziowie sądów rejonowych, są też nowo powołani prezesi

Polska
Lista kandydatów do KRS. Dominują sędziowie sądów rejonowych, są też nowo powołani prezesi
Polsat News

Na liście do Krajowej Rady Sądownictwa dominują sędziowie sądów rejonowych i nowo powołani prezesi - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

W czwartek o północy upłynął termin zgłaszania kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Gazeta przypomina, że oficjalnie potwierdzono wpływ 13 zgłoszeń; dodaje, że według jej nieoficjalnych informacji jest ich już 16.

 

Jak podaje "Rz" do KRS kandydują: sędzia Joanna Kołodziej-Michałowicz z Sądu Rejonowego w Słupsku, Marek Jaskulski z Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, Leszek Mazur z Sądu Okręgowego w Częstochowie, Jarosław Dudzicz, nowy prezes w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim, a także Maciej Nawacki, nowy prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie.

 

Na liście kandydatów jest też Paweł Styrna z Sądu Rejonowego w Wieliczce, Rafał Puchalski z Sądu Rejonowego w Jarosławiu, ostatnio w delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, a także Teresa Kurcyusz-Furmalik, która orzeka w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach.

 

Kolejny na liście kandydatów - jak dodaje gazeta - jest płk Mariusz Lewiński, sędzia wojskowy. Zbieraniem głosów pod jego kandydaturą zajęła się Konfederacja Polski Niepodległej - Niezłomni - informuje.

 

Wśród kandydatów - według "Rz" - są też: sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, nowa prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Maciej Mitera z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli i Remigiusz Guz, sędzia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim, a także Zbigniew Łupina, sędzia Sądu Rejonowego w Biłgoraju - czytamy.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie