Ciężarówka potrąciła kolarzy grupy Quick-Step. Wśród rannych jest dawny lider Tour de Pologne

Świat
Ciężarówka potrąciła kolarzy grupy Quick-Step. Wśród rannych jest dawny lider Tour de Pologne
Wikimedia Commons/Jérémy-Günther-Heinz Jähnick /Leuven - Brabantse Pijl/CC BY-SA 3.0

Czeski kolarz Petr Vakoc oraz jego kolega z ekipy Quick-Step Belg Laurens De Plus zostali potrąceni przez ciężarówkę podczas zgrupowania w Republice Południowej Afryki. Obaj trafili do szpitala.

Życiu kolarzy nie zagraża niebezpieczeństwo, ale jak poinformowała belgijska grupa, Vakoc doznał pęknięcia wielu kręgów i będzie musiał poddać się operacji. De Plus ma obrażenia wątroby i płuc.

 

Razem z nimi trenował Luksemburczyk Bob Jungels.

 

"Nie odważyłem się ich ruszać"

 

- Nie widziałem ciężarówki, która nadjechała z tyłu. Musiała ich zahaczyć lewym lusterkiem, a być może lewą przednią częścią. Usłyszałem huk, a gdy się obróciłem, leżeli już na asfalcie. Podbiegłem do nich, widziałem, że są ranni, ale nie odważyłem się ich ruszać. Jakaś pani, która była na poboczu, wezwała karetkę pogotowia - opowiadał Jungels.

 

25-letni Vakoc jest dobrze znany polskim kibicom. W 2014 roku wygrał po długiej ucieczce drugi etap Tour de Pologne z metą na Placu Teatralnym w Warszawie, a zdobytą koszulkę lidera zachował aż do szóstego odcinka. Oddał ją triumfującemu w Bukowinie Tatrzańskiej Rafałowi Majce.

 

PAP, polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie