Iveco Daily powinno ważyć 3,5 tony, a ważyło ponad 11,7 tony

Polska
Iveco Daily powinno ważyć 3,5 tony, a ważyło ponad 11,7 tony
WITD Wrocław

Inspektorzy transportu drogowego nie mogli uwierzyć we wskazania wagi, na którą skierowali samochód dostawczy zatrzymany do kontroli we Wrocławiu. Kiedy ponowne ważenie wykazało, że to, co widzą jest prawdą, określili wynik jako zatrważający. Nawet niektóre ciężarówki miałyby problem z przewiezieniem tak ciężkiego dużego ładunku, jaki znalazł się w ładowni Iveco Daily.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili w środę kontrole mające wykryć patologie związane z przewozem ładunków o nadmiernym ciężarze, pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

 

Ładunek gliceryny farmaceutycznej


Ok. godz. 12 zatrzymali do kontroli dostawcze Iveco Daily. Samochód, który powinien ważyć nie więcej niż 3,5 tony, ważył dokładnie 11,750 tony.


Inspektorzy podkreślili, że dopuszczalna ładowność - wynikająca z danych w dowodzie rejestracyjnym - wynosi zaledwie 390 kg.


Kierowca auta dostawczego przewoził glicerynę farmaceutyczną.

 

 

Przeładowane, z usterkami, bez badań


Kontrolerzy sprawdzili tego dnia 21 aut. Aż 11 z nich okazało się przeładowanych. Wystawili 10 mandatów karnych za inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.


Zatrzymali cztery dowody rejestracyjne - powodem były usterki stanu technicznego, zagrażające bezpieczeństwu.

 

Jeden pojazd w ogóle nie miał aktualnych badań technicznych.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie