Katastrofa kolejowa we Włoszech. Trzy osoby zginęły, około 50 rannych

Świat

Co najmniej trzy osoby zginęły w czwartek w wypadku kolejowym koło Mediolanu na północy Włoch - poinformowały służby medyczne. Rannych zostało około 50 osób, w tym wiele ciężko. Według najnowszych hipotez pociąg wykoleił się z powodu uszkodzenia torów.

Stan pięciorga rannych określa się jako bardzo ciężki. Wcześniej informowano o około 100 poszkodowanych.

 

Dwa wagony, stojące przechylone w poprzek torów, są częściowo zmiażdżone. Dziesiątki strażaków przy pomocy ciężkiego sprzętu próbują dotrzeć do uwięzionych w nich ludzi.

 

Wypadkowi uległ pociąg lokalnych linii Trenord; skład jechał z Cremony do Mediolanu. Z torów wypadł na trasie między stacjami Segrate i Pioltello w godzinach szczytu, gdy do pracy i szkół w stolicy Lombardii jechały tłumy ludzi.

 

Nieoficjalnie podawano, że przyczyną katastrofy była awaria zwrotnicy. Dyrekcja kolei zdementowała te doniesienia. Z jej ustaleń wynika, że skład przejechał około 2 km, po tym jak częściowo wypadł z torów, a następnie całkowicie wykoleił się po uderzeniu w słup trakcji.

 

Media przypominają, że w tym samym miejscu w lipcu 2017 roku pociąg podmiejski także wypadł częściowo z torów. Nikt nie odniósł wtedy obrażeń.

 

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie