Jarosław Krajewski nowym wiceszefem komisji śledczej ds. Amber Gold

Polska
Jarosław Krajewski nowym wiceszefem komisji śledczej ds. Amber Gold
Polsat News

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała w środę, że jej nowym wiceprzewodniczącym będzie poseł PiS Jarosław Krajewski. Wcześniej funkcję tę pełnił inny polityk PiS Marek Suski, który został szefem gabinetu premiera.

Kandydaturę Krajewskiego zgłosiła szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS); opowiedzieli się za nią wszyscy obecni na środowym posiedzeniu członkowie komisji.

 

Poza Krajewskim i Wassermann w prezydium komisji zasiada jeszcze Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15, który jest jej drugim wiceszefem.

 

Suski w gabinecie premiera


Po tym gdy w połowie grudnia ub.r. Marek Suski został szefem gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego, a inna dotychczasowa członkini komisji śledczej Joanna Kopcińska została rzeczniczką rządu, w skład komisji powołani zostali posłowie PiS Iwona Arent i Wojciech Zubowski.

 

Komisja śledcza została powołana w lipcu ubiegłego roku; zasiada w niej dziewięcioro posłów: pięcioro z PiS i po jednym z PO, Nowoczesnej, Kukiz'15 oraz PSL.

 

Celem komisji śledczej jest zbadanie i ocena prawidłowości i legalności działań podejmowanych w sprawie Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie