Ukryci w naczepie tira jechali do Niemiec, ale wysiedli w Polsce. Zatrzymano ich w galerii handlowej

Polska
Ukryci w naczepie tira jechali do Niemiec, ale wysiedli w Polsce. Zatrzymano ich w galerii handlowej
Straż Graniczna

Dwaj obywatele Afganistanu i Pakistańczyk w trakcie przesłuchania zeznali, że ostatnie trzy dni spędzili ukrywając się w naczepie tira jadącego przez Węgry i Słowację do Niemiec. W końcu, z powodu wycieńczenia, zdecydowali się przeciąć plandekę i wydostać z naczepy. Wysiedli na stacji benzynowej w Rzeszowie i poszli do pobliskiego centrum handlowego. Nie wiedzieli w jakim kraju się znajdują.

Zdezorientowani cudzoziemcy, chodząc po centrum handlowym, trafili do mieszczącego się w galerii punktu informacyjnego Urzędu Miasta. Pracownicy od razu  powiadomili Straż Graniczną. Okazało się, że żaden z mężczyzn nie miał przy sobie dokumentów tożsamości.

 

Cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy oraz dobrowolnie poddali karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat.

 

Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie, zatrzymani zostali umieszczeni na trzy miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Jednocześnie, wszczęta została procedura zmierzająca do zobowiązana cudzoziemców do powrotu.

 

polsatnews.pl

nro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie