Strzelanina w szkole średniej w USA. Dwie osoby zginęły, kilkanaście jest rannych

Świat
Strzelanina w szkole średniej w USA. Dwie osoby zginęły, kilkanaście jest rannych
Twitter.com/Angelica Carrillo - @acarrillonews

W wyniku strzelaniny, do której doszło we wtorek w szkole średniej w stanie Kentucky na wschodzie USA, zginęły dwie osoby, a 19 zostało rannych - poinformował gubernator tego stanu Matt Bevin. Napastnik, 15-letni uczeń, został zatrzymany na miejscu.

Bevin napisał na Twitterze, że do zdarzenia doszło w południowo-zachodniej części Kentucky. Dodał, że napastnika zatrzymano.

 

Jak poinformowała policja, uzbrojony w pistolet uczeń wszedł na teren szkoły i zaczął strzelać. Do zdarzenia doszło przed rozpoczęciem lekcji, ok. 8 rano czasu miejscowego. Dwie ofiary śmiertelne to uczniowie szkoły - piętnastolatka i piętnastolatek - poinformował Bevin. 14 z 19 poszkodowanych ma rany postrzałowe.

 

- Niewiarygodne, że to zdarzyło się w tak niewielkiej, zżytej społeczności, jaką jest hrabstwo Marshall - oświadczył gubernator. - To jest rana, która będzie się goiła długo. Dla niektórych członków społeczności nie zagoi się całkowicie już nigdy - dodał. 

 

Republikański senator Mitch McConell ze stanu Kentucky napisał na Twitterze, że "myślami jest z uczniami i personelem tej szkoły oraz z całą spoolecznością".

 

 

Benton, w którym miała miejsce strzelanina, leży około 190 km na północny zachód od Nashville w Tennessee.

 

 

Nie są znane inne szczegóły dotyczące zdarzenia. Zastępca szeryfa okręgu Marshall zaapelował na Twitterze o "rozpowszechnianie faktów, a nie domysłów".

 

 

Do szkoły w Benton, siedzibie administracyjnej hrabstwa Marshall, ok. 190 km na północny zachód od Nashville w Tennessee, uczęszcza ok. 1,1 tys. uczniów.

 

Stanowa policja oświadczyła, że napastnik usłyszy zarzut zabójstwa i próby popełnienia zabójstwa. 

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie