Nie żyje aktor grający Tinky Winky w "Teletubisiach". Simon Shelton Barnes miał 52 lata

Świat
Nie żyje aktor grający Tinky Winky w "Teletubisiach". Simon Shelton Barnes miał 52 lata
teletubbies.com

Aktor wcielał się w postać fioletowej maskotki Tinky Winky z czerwoną torebką w serialu dla dzieci "Teletubisie". Mężczyzna zmarł tragicznie kilka dni po swoich 52. urodzinach. Osierocił troje dzieci.

Barnes był zawodowym tancerzem i choreografem. Zmarł 17 stycznia, cztery dni po swoich 52. urodzinach. 

 

Aktor od 1997 roku wcielał się w postać Tinky Winky. Zastąpił w tej roli pierwszego odtwórcę fioletowego teletubisia, Dave'a Thompsona.

 

Barnes był mężem aktorki Emmy Robbins, z którą mieszkał w angielskim Ampthill, w hrabstwie Bedfordshire. 

 

Zdjęcie Barnesa opublikowała na Instagramie jego siostrzenica, aktorka Emily Atack.

 

 

Pogrzeb aktora odbędzie się 7 lutego. Rodzina poprosiła, aby żałobnicy nie ubrali się na czarno. Simon kochał jasne kolory i tak też powinien zostać zapamiętany - mówią jego bliscy.

 

"Może być ukryty homoseksualny podtekst"

 

Postać Tinky Winky wzbudziła w Polsce niemałe kontrowersje. W maju 2007 roku ówczesna Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska powiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", że maskotka ta promuje homoseksualizm.

 

- Zauważyłam, że Tinky Winky ma damską (czerwoną - red.) torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst - dodała.

 

Później Sowińska opublikowała oświadczenie, w którym stwierdziła, że "deklaracja zainteresowania się tematem była tylko odpowiedzią na sugestie dziennikarza".

 

Kwestia domniemanego homoseksualizmu fioletowej postaci była również poruszana zagranicą. - Ludzie zawsze pytają mnie, czy Tinky Winky jest gejem. Postać ma być trzylatkiem, więc to pytanie jest naprawdę głupie - powiedział Barnes w jednym z wywiadów.

 

independent.co.uk, polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie