Czy prokuratura była zbyt pobłażliwa dla ludzi nawołujących do nienawiści? "Tak czy Nie" o 20:00

Polska

PO opublikowała film z konwencji Solidarnej Polski w 2014 r., gdy Zbigniew Ziobro śpiewa "Żeby Polska była Polską" z Piotrem Rybakiem, skazanym później za spalenie w 2015 r. kukły Żyda. Prokuratura odwołała się od wyroku i chciała, by więzienie zamienić na prace społeczne. Goście "Tak czy Nie" porozmawiają o tym, czy organy ścigania były zbyt pobłażliwe dla ludzi nawołujących do nienawiści.

Gdy "Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", politycy i prawicowi publicyści zaczęli się odcinać od działań osób związanych z ekstremistami.

 

Prezydent Andrzej Duda, choć nie skomentował sprawy osobiście, udostępnił na swoim profilu na Twitterze wpis Dawida Wildsteina, że "Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność to naziści", a organizację tę zarejestrowano za rządów PO i również za rządów Platformy - trzy lata później - stała się organizacja pożytku publicznego.

 

Platforma Obywatelska postanowiła odpowiedzieć również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Twitterze opublikowała nagranie z konwencji Solidarnej Polski, na którym Piotr Rybak wspólnie z liderami tej partii śpiewa "Żeby Polska była Polską".  Rybak, jako przedstawiciel "Ruchu Oburzonych" miał być gościem konwencji.

 
W pierwszej części "Tak czy Nie" gośćmi Agnieszki Gozdyry będą posłowie: Marek Jakubiak (Kukiz'15) i Michał Szczerba (PO). W drugiej części o działaniach prokuratury porozmawiają: wiceprzewodniczący Ruchu Narodowego i były szef Młodzieży Wszechpolskiej Krzysztof Bosak oraz działacz opozycji demokratycznej w PRL Zbigniew Janas. 
 
Polsat News
zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie