Zarzuty dla sprawcy wypadku, w którym zginęło małżeństwo z dzieckiem

Polska

Zarzut spowodowania wypadku drogowego w Świdniku koło Nowego Sącza, w którym zginęli rodzice i ich 10 letni syn, usłyszał w poniedziałek 21-letni kierowca - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

- Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, połączony z zarzutem zbiegnięcia z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do winy. Kierowca zeznał, że w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności - powiedział prok. Karp.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą. Na poboczu znaleziono ciała trzech osób: małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna, porozrzucane kilka-kilkanaście metrów od siebie.

 

W niedzielę policja zatrzymała podejrzanego 21-latka oraz 17-latka. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. W garażu jednego z nich odkryto poważnie uszkodzony samochód przykryty folią.

 

Jak informuje RMF FM z ustaleń śledczych wynika, że ofiary i sprawca tragicznego wypadku znali się wcześniej. Ojciec rodziny pracował razem z 21-latkiem. Co więcej, tamtego wieczoru razem bawili się na wspólnej imprezie w domu sprawcy.

 

Prokuratura poinformowała, że na razie w sprawie wypadku zarzuty usłyszała jedna osoba. We wtorek w tej sprawie zostaną przesłuchane kolejne dwie osoby.

 

PAP, RMF FM

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie