W Sejmie powstanie federacyjny klub Unii Europejskich Demokratów i PSL. Kamiński: będziemy bronić Polskę przed państwem PiS

Polska
W Sejmie powstanie federacyjny klub Unii Europejskich Demokratów i PSL. Kamiński: będziemy bronić Polskę przed państwem PiS
Polsat News

- To decyzja mojej partii politycznej, Unii Europejskich Demokratów, żeby opozycja nie straciła jednego z klubów parlamentarnych - wyjaśnił w poniedziałek poseł koła Unii Europejskich Demokratów Michał Kamiński.

W poniedziałek do klubu PSL ma dołączyć właśnie Kamiński, a wspólny klub PSL i Unii Europejskich Demokratów ma powstać za kilka dni, kiedy odpowiednie decyzje w tej sprawie podejmą władze UED.

 

Jak dodał, założenie jest takie, że posłowie UED i PSL będą mieli autonomię w głosowaniach światopoglądowych, ale przyjęta zostanie też deklaracja dotycząca "pryncypiów demokratycznych, za którymi opowiadają się obie formacje". - Czyli, mówiąc krótko - obrona Polski przed państwem PiS i miejsce Polski w Europie, bo w tych sprawach się zgadzamy - powiedział Kamiński.

 

- W ten sposób uniemożliwiamy Prawu i Sprawiedliwości likwidację klubu opozycyjnego, co oznacza, że opozycja nie traci miejsca w Konwencie Seniorów i ma narzędzie, którym jest klub parlamentarny - podkreślił polityk.

 

W sobotę podlaski poseł Mieczysław Baszko ogłosił, że odchodzi z PSL, ponieważ postanowił związać się z Porozumieniem, partią wicepremiera Jarosława Gowina. Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz określił w sobotę działanie Gowina jako "polityczne kłusownictwo". Zapewnił, że odejście Baszki nie spowoduje rozpadu 15-osobowego klubu Stronnictwa.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie