Próbowała uprowadzić dziecko. Została zatrzymana na lotnisku Poznań-Ławica

Polska
Próbowała uprowadzić dziecko. Została zatrzymana na lotnisku Poznań-Ławica
zdj. ilustracyjne/Straż Graniczna/Facebook.com

Wywiezienie z kraju 9-letniej dziewczynki udaremnili na lotnisku Poznań-Ławica funkcjonariusze straży granicznej. Zatrzymano też 26-letnią kobietę, która zgłosiła się z dzieckiem do kontroli paszportowej przed wylotem do Wielkiej Brytanii. Okazało się bowiem, że w systemie elektronicznym 9-latka figuruje jako zaginiona. Kobiecie postawiono zarzut uprowadzenia małoletniego poniżej 15. roku życia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziewczynka jest córką zatrzymanej kobiety.  

 

Jak powiedziała polsatnews.pl mł. asp. Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przyczyną próby uprowadzenia jest konflikt między rodzicami. Ze względu na dobro dziecko policja nie udziela więcej informacji na temat sprawy i zatrzymania, do którego doszło 20 stycznia wieczorem.

 

- Informacje o dziewczynce pracownicy na lotnisku zweryfikowali na podstawie dowodu tożsamości, z którym podróżowała - powiedział nam rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

 

Pracownicy lotniska odmówili wydania kobiecie biletów uprawniających do wejścia na pokład samolotu. Zatrzymała ją policja. 26-latce postawiono zarzut z art. 211 Kodeksu karnego. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

Dziewczynka postanowieniem Sądu Rejonowego w Koninie trafiła pod opiekę ojca.

 

polsatnews.pl 

 

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie