3-latek przez kilka godzin krążył po ulicach. Tylko w pieluszce i koszulce. Nikt się nim nie zaopiekował

Świat
3-latek przez kilka godzin krążył po ulicach. Tylko w pieluszce i koszulce. Nikt się nim nie zaopiekował
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Lee Dyer
Jedna z ulic Trondheim zimą

Chłopczyk chodził po ulicach norweskiego Trondheim przez kilka godzin. Choć temperatura powietrza spadła do ponad - 10 st. Celsjusza, a malec był w samej pieluszce i koszulce, nikt z przechodniów nie zaopiekował się nim. Osoby, które zauważyły dziecko ograniczyły się jedynie do poinformowania policji. W końcu 3-latek sam wrócił do domu.

- O godz.  8:43 otrzymaliśmy informację, że małe dziecko było widziane na ulicy tylko w pieluszce. Wkrótce potem ojciec dziecka zadzwonił do nas i powiedział, że to prawdopodobnie jego dziecko, że jest ono już bezpieczne. Dziecko pasuje do opisu, który zgłaszano nam telefonicznie - powiedział Solfrid Lægdheim z policyjnego centrum operacyjnego w Trøndelag w rozmowie z agencją informacyjną NTB.

Zadzwoniła na policję i odjechała

 

O błąkającym się po ulicach dziecku zawiadomiła policję kobieta, która przejeżdżała samochodem w pobliżu chłopca. Nie zatrzymała się jednak, by zabrać go do samochodu i zapewnić ochronę przez mrozem.


Po informacji od kobiety dziecka zaczęli szukać policjanci, ale nie mogli się na nie nigdzie natknąć. Nagłośnili więc sprawę i w końcu zadzwonił do nich ojciec 3-latka. Przyznał, że synek wrócił już sam do domu. Był bardzo zmarznięty, ale jego życiu nic nie zagraża. Wyjaśnił, że dziecko wyszło z domu korzystając z nieuwagi dorosłych.

 

Miejscowa policja potwierdza, że opis dziecka zgadza się z informacją otrzymaną od kobiety, która zadzwoniła na komisariat jako pierwsza, a także z sygnałami, jakie funkcjonariusze z grupy poszukiwawczej otrzymali od przechodniów. 


Funkcjonariusze nie potrafią jednak zrozumieć, jak można było nie zaopiekować się chłopcem, a jedynie ograniczyć do przekazania telefonicznego zgłoszenia.

 

rbnett.no, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie