1100 euro za obiad. Turyści czują się oszukani przez restaurację w Wenecji

Świat
1100 euro za obiad. Turyści czują się oszukani przez restaurację w Wenecji
Max Pixel/CC0 Public Domain

1100 euro zapłaciło czterech japońskich studentów za obiad w restauracji w Wenecji - podały włoskie media. Oszukani klienci zgłosili sprawę policji. Przypomina się, że to kolejny przypadek wyjątkowo słonego rachunku w tym mieście.

Młodzi ludzie z Japonii, studiujący na uniwersytecie w Bolonii podczas wycieczki do Wenecji poszli na obiad w historycznym centrum do zwyczajnej restauracji, gdzie - jak podkreślono - nie zamówili wykwintnego wina ani wyszukanych dań, tylko smażone warzywa i ryby na pierwsze danie oraz cztery befsztyki i wodę. Otrzymali rachunek, który opiewał na 1100 euro. Zapłacili, choć nie mogli uwierzyć własnym oczom - opowiedział przewodnik, który oprowadzał ich nad Canal Grande, ale w lokalu z nimi nie był.

 

Dodał, że trzy pozostałe osoby z tej wycieczki poszły na obiad do innej restauracji, ale i one miały pecha, bo za trzy porcje makaronu z rybą zażądano od nich 350 euro. Turyści, bardzo oburzeni według relacji przewodnika, zawiadomili policję o tym, co się stało. Ponieważ zapłacili kartą kredytową, mają dowód oszustwa, jakiego ofiarą padli.

 

W listopadzie troje zagranicznych turystów otrzymało niedaleko placu Świętego Marka rachunek za obiad, złożony z ryb na sumę 560 euro. Napisali w tej sprawie list do burmistrza podkreślając, że kelnerzy wykorzystali ich nieznajomość włoskiego i przynosili dania, których oni nie zamawiali.

 

Burmistrz Luigi Brugnaro stanął wtedy w obronie restauratora, który przekonał go, że klienci nie odesłali nic do kuchni i zjedli wszystko, co im przyniesiono.

 

PAP

 

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie