Zarzuty dla matki po śmierci 8-miesięcznego dziecka. Kobieta zostawiła je samo w samochodzie

Polska
Zarzuty dla matki po śmierci 8-miesięcznego dziecka. Kobieta zostawiła je samo w samochodzie
Polsat News

Kobiecie postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i narażenia go na niebezpieczeństwo. 8-miesięczna dziewczynka zmarła pozostawiona w aucie na parkingu w Przywidzu (Pomorskie). Sekcja zwłok dziecka wykazała niewydolność oddechową i krążenia.

- Nie stwierdzono urazów mechanicznych i zmian urazowych. Należy wykluczyć śmierć gwałtowną w skutek urazu mechanicznego - powiedział Mariusz Duszyński, prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

 

 

Za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka i narażenie go na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozić może kara do 5 lat więzienia.

 

Zlecono dodatkowych badania

 

Sekcja zwłok nie wykazała w narządach wewnętrznych zmian chorobowych, które wyjaśniałyby przyczyny niewydolności. Biegły nie stwierdził u dziecka wady serca. Spróbuje on ustalić przyczynę niewydolności na podstawie wyników badań histopatologicznych. Ich wyniki mają być znane za kilkanaście dni.

 

 

Matka skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

 

8-miesięczna dziewczynka zmarła w środę. Jej matka wybrała się tego dnia na zakupy: zaparkowała auto przed sklepem i zostawiła w nim dziecko w foteliku. Gdy młoda kobieta wróciła z zakupów, niemowlę nie dawało oznak życia. Matka wezwała pogotowie i sama podjęła próbę reanimacji. Nie przyniosła ona jednak efektu.

 

PAP, Polsat News

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze