Tancerka Izabela M. miała stać na czele gangu, który metodą "na policjanta" okradał Chińczyków

Polska
Tancerka Izabela M. miała stać na czele gangu, który metodą "na policjanta" okradał Chińczyków
Facebook/Izabela M.

Policjanci rozbili międzynarodowy gang wyłudzający pieniądze od obywateli Chin. Grupa przestępcza miała stosować metodę "na policjanta". Zatrzymano w tej sprawie 50 osób - głównie Chińczyków i Tajwańczyków. Wśród osób zamieszanych w sprawę jest celebrytka z Lublina, Izabela M.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Pokrzywdzeni w wyniku działalności grupy przestępczej stracili co najmniej 1 milion 800 tys. euro.

 

W czwartek funkcjonariusze przeszukali pięć miejsc w kraju - na terenie Lublina, Krakowa i dwóch podwarszawskich miejscowości. Zatrzymano w sumie 50 osób, głównie Chińczyków i Tajwańczyków, a także dwoje Polaków.

 

Zatrzymani dokonywali oszustw na szkodę obywateli Chin. Sprawcy stosowali różne metody, dzięki którym pokrzywdzeni wykonywali przelewy bankowe na wskazywane rachunki. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych.

 

Centra telekomunikacyjne prowadzone w luksusowych domach

 

Zatrzymani działali w różnych miastach na terenie Polski oraz Chin. W luksusowych domach wynajmowanych na terenie całego kraju prowadzone były centra telekomunikacyjne. Przebywający w nich członkowie grupy pośredniczyli w dokonywaniu oszustw.

 

Na terenie podwarszawskiego Józefowa zatrzymano 34 obywateli Tajwanu, w tym 6 kobiet i głównego lidera grupy przestępczej. Na terenie Konstancina zatrzymano 14 osób - obywateli Tajwanu w tym 2 kobiety. Podczas przeszukań znaleziono również i zabezpieczono m.in. karabin M16 oraz dubeltówkę.

 

Z kolei w Lublinie zatrzymano główną organizatorkę przestępczej działalności Izabelę M. i zabezpieczono przy niej 100 tys. zł.

 

Celebrytka w przeszłości występowała w telewizyjnych programach rozrywkowych. Pozowała także m.in. na łamach magazynów "CKM" i "Playboy". 

 

Zatrzymanym grozi kara do 15 lat więzienia.

 

polsatnews.pl, dziennikwschodni.pl

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie