"Rz": prokuratura bada oświadczenia majątkowe twórców kampanii "Sprawiedliwe Sądy"

Polska
"Rz": prokuratura bada oświadczenia majątkowe twórców kampanii "Sprawiedliwe Sądy"
Polsat News

Prokuratura bada oświadczenia majątkowe pijarowców tworzących kampanię "Sprawiedliwe Sądy" - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Według dziennika, analiza Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdziła, że Piotr Piotr Matczuk i Anna Plakwicz, byli urzędnicy z Centrum Informacyjnego Rządu, złamali ustawę antykorupcyjną, bo kiedy założyli prywatną spółkę, formalnie pracowali jeszcze w kancelarii premiera. Jak pisze "Rz", ze zgromadzonych materiałów wynika, że mieli zgodę przełożonego na pracę dodatkową w okresie wypowiedzenia.

 

Matczuk i Plakwicz to właściciele spółki "Solvere", która na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej - finansowanej przez 17 państwowych spółek - przygotowała kampanię billboardową "Sprawiedliwe sądy" - przypomina gazeta.

 

Według ustaleń dziennika, CBA przesłało wyniki analizy do prokuratury. - W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w listopadzie 2017 r. zostało zarejestrowane postępowanie dotyczące podania nieprawdy w oświadczeniach o stanie majątkowym złożonych przez byłego dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz byłą dyrektor Departamentu Obsługi Medialnej. (...) Sprawa jest na etapie czynności sprawdzających - powiedział "Rz" Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie