Nie żyje 9-miesięczny chłopczyk. Trafił do szpitala z ciężkim urazem głowy

Polska
Nie żyje 9-miesięczny chłopczyk. Trafił do szpitala z ciężkim urazem głowy
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Prokuratura w Jeleniej Górze (Dolnośląskie) prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 9-miesięcznego dziecka, które zmarło w szpitalu w Legnicy. Chłopiec został tam przywieziony karetką pogotowia z Kamiennej Góry. Miał ciężki uraz głowy. Mimo natychmiastowej operacji lekarze nie zdołali go uratować.

Chłopiec trafił na oddział ratunkowy szpitala w Legnicy w czwartek o godz. 19:30. Jego stan był bardzo ciężki.

 

- Miał poważny uraz głowy, dlatego natychmiast został poddany operacji neurochirurgicznej. Niestety, mimo podjętych działań, chłopca nie udało się uratować - powiedział Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy legnickiego szpitala w rozmowie z lokalnym portalem regionfan.pl.

 

Nie miał widocznych obrażeń zewnętrznych

 

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w kierunku narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia. - Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia, sprawdzając, kto opiekował się dzieckiem i w jakich warunkach przebywało - powiedział asp. szt. Grzegorz Szewczyk, rzecznik prasowy policji w Kamiennej Górze.

 

Na ciele chłopca nie stwierdzono widocznych obrażeń zewnętrznych. Przyczyna zgonu będzie znana dopiero po sekcji zwłok, która ma być wykonana w przyszłym tygodniu.

 

Na razie prokuratura nie informuje, czy ktoś w tej sprawie został zatrzymany.

 

radiowroclaw.pl, regionfan.pl, polsatnews.pl

 

 

paw/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie