Misiewicz ofiarą fake newsa. "Składam zawiadomienie do prokuratury"

Polska
Misiewicz ofiarą fake newsa. "Składam zawiadomienie do prokuratury"
Polsat News

Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz zareagował na nieprawdziwą informację przekazywaną przez polskie portale. Według fałszywego tweeta, który miał pochodzić z oficjalnego konta Misiewicza, miał on nazwać nowego szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka "największą porażką intelektualną rządu PiS".

"Nowy szef MON Błaszczak jest największą porażką intelektualną rządu PiSu. Deficyt intelektualny jest jego wrodzoną zaletą. Wad nie posiada. Nie ma pojęcia o wojsku i armii. Polska - kraj, w którym wojskiem ma dyrygować historyk! Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że jest pan wstydem dla rodzaju ludzkiego. To jest zwykły niekompetentny ignorant" - tak brzmiała pełna treść fałszywego wpisu. Źródłem, z którego pochodził tweet, miał być wpis na blogu Andrzeja Celińskiego w portalu polityka.pl. 

Bartłomiej Misiewicz zaznaczył że nie ma z wiadomością nic wspólnego i zwrócił uwagę, że nie po raz pierwszy stał się ofiarą fake newsa. Były rzecznik MON postanowił złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. 

Tekst został usunięty ze strony Celińskiego, a autor zamieścił notkę, w której przekonuje, że nie jest autorem tekstu. Według Celińskiego jego strona została zhakowana.

 

polsatnews.pl

bas/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!