Nauczyciel podejrzany o molestowanie nieletniej. Twierdzą, że łączy ich "bliska relacja osobista"

Polska
Nauczyciel podejrzany o molestowanie nieletniej. Twierdzą, że łączy ich "bliska relacja osobista"
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

58-letni nauczyciel z Wyrzyska (Wielkopolskie) usłyszał zarzut molestowania nastolatki. Za ten czyn grozi mu 12-letnie więzienie. Zarówno on, jak i pokrzywdzona przyznali, że łączy ich "bliska relacja osobista".

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus poinformowała w czwartek, że nauczyciel usłyszał zarzut doprowadzenia osoby poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.

 

Dodała, że mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

 

- Poszkodowana była przesłuchana przed sądem. Zarówno ona, jak i mężczyzna przyznali, że łączy ich bliska relacja osobista. W tym przypadku nie mówimy więc o przemocy, jednak przyzwolenie osoby poniżej 15 roku życia nie ma żadnego znaczenia dla odpowiedzialności karnej - podkreśliła Mazur-Prus.

 

Z uwagi na dobro pokrzywdzonej prokuratura nie udziela więcej informacji na temat sprawy. Nie informuje też, czy mężczyzna był nauczycielem pokrzywdzonej.

 

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła matka dziewczyny.

 

Prokuratura wnioskowała o areszt dla mężczyzny, wniosek nie został uwzględniony przez sąd. Zastosowano wobec niego dozór policji połączony z nakazem opuszczenia miejsca dotychczasowego zamieszkania a także poręczenie majątkowe i zawieszenie w wykonywaniu zawodu. Nauczyciel ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie