Australijskie władze udaremniły przemyt 1280 kg kokainy

Świat
Australijskie władze udaremniły przemyt 1280 kg kokainy
Zdj. ilustracyjne/PAP/EPA/M.A.PUSHPA KUMARA

W Australii przejęto w porcie w Sydney 1,28 tony kokainy wartej ok. 500 mln dolarów australijskich (400 mln USD) - poinformowała w czwartek miejscowa policja. Narkotyk trafił do australijskiego portu z Chin w ponad 2500 prefabrykowanych elementach stalowych.

Trzech Australijczyków zamieszanych w ten przemyt aresztowano w jedynym z hoteli w stolicy Serbii, Belgradzie. Zatrzymano ich w trakcie przekazywania pieniędzy na transakcję. Zatrzymano też wtedy obywatela Libanu, który miał fałszywe dokumenty.

 

- Narkotyki zostały ukryte w bardzo wyrafinowany sposób, lecz dzięki naszym wyszkolonym oficerom i światowej klasy technologii udało nam się zlokalizować kokainę i ostatecznie udaremnić znaczną międzynarodową operację narkotykową - powiedział Tim Fitzgerald, australijski komisarz ds. służb granicznych.

 

Ok. 80 pro. kokainy, która trafia na australijski rynek, pochodzi z Kolumbii, Peru i Boliwii.

 

Był to drugi co do wielkości udaremniony przemyt narkotyku do Australii. W lutym ubiegłego roku przechwycono na jachcie 1,5 tony narkotyku z okolic południowego Pacyfiku. Sześć osób oskarżono, grozi im dożywotnie więzienie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie