PiS ma swojego kandydata do TK. To członek Trybunału Stanu

Polska
PiS ma swojego kandydata do TK. To członek Trybunału Stanu
Polsat News

Jarosław Wyrembak będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego w miejsce zmarłego sędziego TK Henryka Ciocha - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu, termin zgłaszania kandydatów upływa w najbliższy piątek. 

 

Prof. nadzw. dr hab. Jarosław Wyrembak aktualnie zatrudniony jest na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Po wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany przez Sejm na stanowisko sędziego Trybunału Stanu.

 

Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sejmu, Wyrembak urodził się 12 marca 1967 r. w Wieluniu. Jest absolwentem studiów prawniczych na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Pracował w Biurze RPO i Naczelnej Izbie Lekarskiej

 

W latach 1992-2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW, gdzie uzyskał doktorat oraz habilitację.

 

W 2011 r. został powołany przez ministra sprawiedliwości na stanowisko notariusza; wcześniej był adwokatem - członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

 

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje między innymi pracę w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Naczelnej Izbie Lekarskiej - oraz w wielu warszawskich uczelniach.

 

PAP, polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie