Paweł Szefernaker nowym wiceministrem w MSWiA

Polska
Paweł Szefernaker nowym wiceministrem w MSWiA
mswia.gov.pl

Paweł Szefernaker otrzymał w środę nominację na wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Nowy wiceminister będzie odpowiadał za sprawy związane z administracją, współpracę z samorządem terytorialnym, Kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi.

Nowy sekretarz stanu w resorcie też został pełnomocnikiem Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym.

 

"Odpowiadając na oczekiwania samorządowców, Rada Ministrów podjęła decyzję o powołaniu Pełnomocnika Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym, którym został właśnie minister Paweł Szefernaker" - podał w środę w komunikacie resort. Szefernaker był wcześniej sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Zgodnie z przepisami sekretarza stanu w MSWiA powołał premier Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

 

Szefernaker urodził się 27 lutego 1987 r. w Szczecinie. Ukończył prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. W 2010 r. uzyskał mandat radnego warszawskiej dzielnicy Śródmieście, który złożył w lipcu 2014 r.

 

Od lipca 2014 r. był przewodniczącym Forum Młodych PiS. Wiceprzewodniczący Europejskich Młodych Konserwatystów. W wyborach samorządowych w 2014 r. został radnym sejmiku zachodniopomorskiego. W 2015 r. kierował internetową częścią kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. W tym samym roku wystartował w wyborach do Sejmu w okręgu koszalińskim i uzyskał mandat posła.

 

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze