Nie żyje chłopiec, pod którym załamał się lód w Opolskiem. Został wyciągnięty z wody po półtorej godziny

Polska

Nie udało się uratować chłopca, który wpadł do zamarzniętego, głębokiego na dwa metry basenu w Skarbimierzu Osiedle na Opolszczyźnie. Jego koleżanka, która razem z nim dostała się pod lód, przebywa w szpitalu. Dziewczynka o własnych siłach wydostała się na zewnątrz zbiornika.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 19. Dziewczynka wraz z 14-letnim kolegą weszli na taflę zamarzniętego zbiornika wodnego. W pewnym momencie lód, po którym się ślizgali, załamał się pod ich ciężarem.

 

Dziewczynka o własnych siłach wydostała się na zewnątrz. Chłopiec znalazł się pod wodą. Został wyciągnięty przez nurków dopiero po kilkudziesięciu minutach poszukiwań.

 

Do szpitala trafił także policjant


Służby ratownicze podjęły na miejscu próbę reanimacji 14-latka. Tuż przed godz. 22 chłopiec został przetransportowany do szpitala w Opolu. Po godzinnej reanimacji lekarze stwierdzili zgon nastolatka.

Dziewczynka została przewieziona do Brzeskiego Centrum Medycznego, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala trafił także policjant, który poszukiwał chłopca pod wodą. 

 

Basen w Skarbimierzu Osiedle od kilkunastu lat wyłączony jest z użytkowania. Choć jest ogrodzony, mieszkańcy okolicznych bloków bez problemu przedostają się na jego teren.

 

Polsat News

zdr/grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie