Napad na studenta z Arabii Saudyjskiej. Aresztowano 33-latka

Polska
Napad na studenta z Arabii Saudyjskiej. Aresztowano 33-latka
Polsat News

Łódzki sąd aresztował 33-latka, podejrzanego o przemoc wobec obywatela Arabii Saudyjskiej z powodu jego przynależności narodowej i wyznaniowej. W wyniku ataku pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń ciała. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia. Poinformował o tym w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wyjaśnił rzecznik, pokrzywdzony jest obywatelem Arabii Saudyjskiej i studiuje na Uniwersytecie Medycznym. W dniu zdarzenia, tj. 8 stycznia tego roku, wraz ze swoim kolegą przyjechał do jednej z galerii handlowych w centrum Łodzi. Mężczyźni zaparkowali samochód, a następnie poszli do pasażu handlowego. Gdy znajdowali się w pobliżu wejścia na ruchome schody, pokrzywdzony usłyszał, że idący za nim mężczyzna przeklina. Odwrócił się, pytając po angielsku, czy ten mówi do niego. Wówczas uderzony został w twarz i upadł.

 

Napastnik stał obok i krzyczał. - Treść wypowiadanych słów nie budzi wątpliwości, co do tego, że powodem agresji była przynależność narodowa i wyznaniowa. Kiedy zaatakowany mężczyzna leżał jeszcze na podłodze, napastnik się oddalił - mówi Kopania.

 

Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu 

 

W wyniku zdarzenia, obywatel Arabii Saudyjskiej doznał urazu nosa. Powiadomieni przez kolegę Saudyjczyka policjanci zatrzymali 33-latka, któremu prokurator przedstawił zarzuty stosowania przemocy wobec obywatela Arabii Saudyjskiej z powodu jego przynależności narodowej i wyznaniowej.

 

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Potwierdził udział w zdarzeniu i podał, że był świadomy tego, że atakuje cudzoziemca. Mężczyzna był już wcześniej karany.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie