Janusz Cieszyński nowym wiceministrem zdrowia. Wcześniej pracował jako doradca Morawieckiego

Polska
Janusz Cieszyński nowym wiceministrem zdrowia. Wcześniej pracował jako doradca Morawieckiego
YouTube/Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Janusz Cieszyński jest od środy nowym wiceministrem zdrowia; szef resortu Łukasz Szumowski wręczył mu nominację na stanowisko podsekretarza stanu. Cieszyński będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia.

Nowy wiceminister ma m.in. nadzorować Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

 

- Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym, żeby poziom publicznych usług świadczonych w ochronie zdrowia był na najwyższym poziomie; takim, jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów - powiedział minister Szumowski, cytowany w informacji resortu.

 

Nowy wiceminister zdrowia ma 29 lat, pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

 

Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Z notki biograficznej zamieszczonej przez MZ wynika, że w latach 2009-2014 Cieszyński pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji; jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

 

PAP

zdr/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie