10-latka uratowała mamie życie. Kobieta zatruła się czadem i straciła przytomność

Polska
10-latka uratowała mamie życie. Kobieta zatruła się czadem i straciła przytomność
Polsat News

10-latka z Jarosławia (Podkarpackie) zadzwoniła na numer 112, gdy jej matka po wyjściu z kąpieli upadła i straciła przytomność. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala z objawami zatrucia czadem.

- W poniedziałek wieczorem matka dziewczynki zasłabła po kąpieli. 10-latka natychmiast zaalarmowała rodzinę i zadzwoniła na numer alarmowy 112. Policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie - powiedziała w środę rzeczniczka podkarpackiej policji Marta Tabasz.

 

Interweniowali strażacy, pogotowie ratunkowe i policjanci. Strażacy wynieśli nieprzytomną kobietę; udzielili jej pomocy i wywietrzyli mieszkanie.

 

- Czujnik czadu wskazał w pomieszczeniach wartość 200 jednostek ppm, co zagrażało życiu i zdrowiu przebywających tam osób - dodała Tabasz.

 

Wentylacja sprawna

 

Poszkodowana 33-letnia kobieta odzyskała przytomność. Została przewieziona do szpitala. 10-latka nie ucierpiała na skutek wydzielania się w mieszkaniu czadu. Interweniujący policjanci przekazali dziewczynkę pod opiekę rodzinie.

 

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że wentylacja w mieszkaniu była sprawna, a przyczyną zdarzenia mogły być zbyt szczelne drzwi i okna mieszkania.

 

33-letnia kobieta pozostała pod opiekę medyczną. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie