Śmiertelne potrącenie 8-latki. Tir na czerwonym świetle wjechał na przejście dla pieszych

Polska
Śmiertelne potrącenie 8-latki. Tir na czerwonym świetle wjechał na przejście dla pieszych
Aneta Duraj/Północna TV

8-latka przechodziła przez pasy na ul. Gdańskiej w Trąbkach Wielkich (woj. pomorskie) razem ze swoją mamą. Po potrąceniu, mimo akcji reanimacyjnej, dziewczynka zmarła. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 13. Samochód ciężarowy - pomimo czerwonego światła dla kierowców - wjechał na przejście dla pieszych.

 

Dziewczynka przechodziła przez pasy razem ze swoją mamą. 36-letnia kobieta została tylko delikatnie draśnięta i odrzucona na bok - nic się jej nie stało.

 

"Prawdopodobnie nie dostosował prędkości"

 

35-letni kierowca ciężarówki marki volvo jechał od strony Gdańska do Starogardu Gdańskiego. W chwili wypadku był trzeźwy.

 

- Prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - informuje asp. sztab. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim. W Pomorskiem od rana pada śnieg.

 

Kierowca został zatrzymany. Policja zabezpieczyła także pojazd, który prowadził. - Czynności na miejscu zdarzenia już się zakończyły - wyjaśniła Szwed-Sobańska dodając, że przesłuchanie mężczyzny odbędzie się najwcześniej w środę.

 

polsatnews.pl, PAP, polnocna.tv

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze