Rządowa limuzyna Szydło bez ubezpieczenia AC. Poseł PO opublikował odpowiedź BOR

Polska
Rządowa limuzyna Szydło bez ubezpieczenia AC. Poseł PO opublikował odpowiedź BOR
Polsat News

"Audi A8L za 2,5 mln. zł. rozbite w Oświęcimiu nie miało wykupionego ubezpieczenia AC" - napisał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza, który otrzymał odpowiedź od szefa Biura Ochrony Rządu na swoje zapytanie w tej sprawie. Z pisma wynika też, że "oszacowanie kosztów naprawy auta nastąpi po zwrocie pojazdu do Biura Ochrony Rządu".

O tym, że rządowe audi, którym jeździła premier Szydło nie miało wykupionego ubezpieczenia AC, które nie jest obowiązkowe informowała już "Rzeczpospolita".

 

Brak polisy AC - jak pisała gazeta - to częsta praktyka w Biurze Ochrony Rządu wynikająca z wysokich opłat za AC oraz z faktu, że takie samochody są cały czas pod opieką funkcjonariuszy.

 

Krzysztof Brejza, który 8 stycznia złożył zapytanie do Biura Ochrony Rządu w tej sprawie, chciał się oficjalnie dowiedzieć, czy limuzyna Szydło miała ubezpieczenie autocasco oraz jakie są szacowane koszty jej naprawy.

 

Poseł PO ujawnił we wtorek odpowiedź, którą dostał od BOR. Z dokumentu wynika, że rządowe audi A8L nie miało wykupionego ubezpieczenia AC. Szef BOR dr Tomasz Miłkowski podkreślił również, że oszacowanie kosztów naprawy limuzyny nastąpi po zwrocie pojazdu do Biura Ochrony Rządu.

 

 

Do wypadku kolumny samochodów BOR wiozącej ówczesną premier doszło 10 lutego 2017 roku. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

 

Śledztwo ma się zakończyć w lutym

 

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata seicento Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podawała treści jego wyjaśnień.

 

Śledztwo w sprawie wypadku zakończy się w lutym: albo zgodnie z terminem śledztwa do 10 lutego, albo zostanie przedłużone do końca miesiąca - poinformowała krakowska prokuratura 12 stycznia.

 

polsatnews.pl

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!