Rodzeństwo więzione w rodzinnym domu w Kalifornii. "Dzieci przykute łańcuchami do łóżek"

Świat
Rodzeństwo więzione w rodzinnym domu w Kalifornii. "Dzieci przykute łańcuchami do łóżek"
AP/EPA/Riverside County Sheriff's Department/HANDOUT/na zdj. aresztowani rodzice

Wczesnym rankiem w niedzielę, kalifornijska policja uwolniła trzynaścioro rodzeństwa w wieku od 2 do 29 lat więzionych w rodzinnym domu w miejscowości Perris, 113 km na wschód od Los Angeles - poinformował we wtorek portal abc7.com.

Jedna z ofiar, 17 - letnia dziewczyna, w ostatni weekend zdołała uwolnić się i telefonicznie powiadomić miejscową policję mówiąc, iż "jej rodzeństwo jest uwięzione w domu przez jej rodziców".

 

Po przybyciu do domu policja odkryła "kilkoro dzieci przykutych łańcuchami do łóżek, w ciemnym i cuchnącym otoczeniu, a rodzice nie byli w stanie przedstawić logicznego wytłumaczenia dlaczego ich dzieci były w ten sposób przetrzymywane" - czytamy w oświadczeniu policji.

 

Wszyscy przetrzymywani byli brudni i niedożywieni.

 

Siedmioro pełnoletnich i sześcioro dzieci

 

Nie wszystkie ofiary były dziećmi: z 13 ofiar, siedem jest w wieku od 18 do 29 lat - podały miejscowe władze.

 

Sześcioro dzieci przewieziono do szpitala uniwersyteckiego Riverside w celu wykonania badań lekarskich. Siedem dorosłych osób zostało przewiezionych do Regionalnego Centrum Medycznego w Corona.

 

Rodzice - 57-letni David Allen Turpin i 49-letnia Louise Anna Turpin zostali aresztowani. Wyznaczono kaucję w wysokości 9 milionów dolarów (od osoby).

 

PAP

nro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie