Pseudokibice i napis: "kto Was obroni, gdy przyjdą oni?". Policyjny billboard w Katowicach

Polska
Pseudokibice i napis: "kto Was obroni, gdy przyjdą oni?". Policyjny billboard w Katowicach
NSZZ Policjantów

Zdjęcie pseudokibiców i napis: "kto Was obroni, gdy przyjdą oni? Brak chętnych do służby w policji" - tak wygląda billboard przy ulicy Skargi w Katowicach. Powstał on w ramach kampanii Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Billboard ma zwracać uwagę na obecny brak 5,5 tys. policjantów w jednostkach w całej Polsce.

Każdego dnia ulice polskich miast patroluje około 15 tys. policjantów prewencji. W województwie śląskim udaje się zrealizować limity doboru do służby, ale policyjni związkowcy alarmują, że zauważalny jest spadek liczby kandydatów na jedno miejsce. Jeszcze kilka lat temu było to kilkanaście osób, a teraz zaledwie kilka.

 

- Problemem jest także jakość zgłaszających się do doboru - mówi Kazimierz Barbachowski, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

 

"To nie tylko represja i nakładanie mandatów"

 

Policyjni związkowcy ruszyli z kampanią, która ma przybliżyć społeczeństwu, jak naprawdę wygląda służba funkcjonariuszy.

 

- To nie tylko represja i nakładanie mandatów karnych, czy też różnego rodzaju interwencje, ale także służba związana z ratowaniem zdrowia i życia Polaków - wskazuje Barbachowski. 

dziennikzachodni.pl

 

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie