Podejrzany o zabójstwo żony zaginionej 19 lat temu pozostanie w areszcie

Polska
Podejrzany o zabójstwo żony zaginionej 19 lat temu pozostanie w areszcie
zdj. archiwalne/KWP Gdańsk, Polsat News

43-latek z Debrzna podejrzany o zabójstwo swojej zaginionej w 1998 r. żony co najmniej do 19 kwietnia pozostanie w areszcie -zdecydował Sąd Okręgowy w Słupsku, przychylając się do wniosku prokuratury. Szczątki kobiety znaleziono 24 kwietnia 2017 r., zakopane w piwnicy domu małżeństwa.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk, Sąd Okręgowy w Słupsku na wniosek prokuratury przedłużył wobec podejrzanego Daniela M. areszt do 19 kwietnia 2018 r.

 

- W tej sprawie prokurator oczekuje na opinię sądowo-psychiatryczną na temat stanu psychicznego podejrzanego oraz m.in. na opinię antropologiczną z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie - powiedział PAP Wnuk.

 

Opinia antropologiczna w tej sprawie jest bardzo istotna - ma pomóc w ustaleniu tego, jaka była przyczyna śmierci Angeliki J. i kiedy faktycznie nastąpił jej zgon.

 

Śledztwo Archiwum X

 

Wyniki badań DNA szczątków znalezionych w piwnicy domu w Debrznie (Pomorskie) ujawnione w maju 2017 r. przez prokuraturę potwierdziły z prawdopodobieństwem sięgającym 99 proc., że to zwłoki Angeliki J.

 

Kobieta zaginęła 2 października 1998 r. Miała 20 lat i była już żoną Daniela M. i matką ich dziecka. Po latach od jej zaginięcia mężczyzna doprowadził do przeprowadzenia postępowania rozwodowego.

 

Śledztwo w sprawie zabójstwa Angeliki J. Prokuratura Okręgowa w Słupsku wszczęła w połowie kwietnia 2017 r. po ustaleniach dokonanych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a dokładnie pracowników sekcji kryminalnej zajmujących się poszukiwaniami i identyfikacją osób oraz funkcjonariuszy z policyjnego Archiwum X badających niewyjaśnione sprawy sprzed lat.

 

24 kwietnia 2017 r. w piwnicy domu w Debrznie, w którym mieszkała Angelika J. z mężem i córką, pod posadzką znaleziono szczątki kobiety. Jeszcze tego samego dnia Daniel M. został zatrzymany przez policję, a dwa dni później usłyszał zarzut zabójstwa swojej już byłej żony. Mężczyzna trafił do aresztu. Nie przyznał się do zarzucanego czynu. Odmówił złożenia wyjaśnień.

 

PAP

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie