Pociąg uderzył w samochód na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje

Polska
Pociąg uderzył w samochód na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje
Polsat News

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna po zderzeniu osobowej skody z pociągiem, do którego doszło we wtorek wieczorem na przejeździe kolejowym w Kielcach. Kierowca auta wjechał pod pociąg towarowy relacji Kielce Herbskie-Kielce Białogon.

Jak poinformował Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, do wypadku doszło krótko przed godz. 20, na przejeździe kolejowym w dzielnicy Biesak. - Pierwsze ustalenia wskazują, że przejazd pokonywała Skoda Fabia. Samochodem kierował mężczyzna - wjechał pod lokomotywę, która jechała z Kielc, w kierunku dzielnicy Białogon. Kierowca auta nie żyje, a pasażerka samochodu została wyciągnięta z auta przez strażaków i przewieziona do szpitala - dodał Macek.

 

Do wypadku doszło na linii kolejowej nr 8, między stacjami Kielce-Kielce Białogon, na przejeździe oznakowanym znakami "Stop".

 

- W związku ze zdarzeniem, ruch na trasie między stacjami został wstrzymany na czas prac służb na miejscu. Przewozy Regionalne planują wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej, natomiast pociągi PKP Intercity będą kierowane zmienioną trasą, aby utrzymać połączenia miedzy południem, a północą linii kolejowej nr 8 na wysokości Kielc - opisywał Jakubowski.

 

Informacje o utrudnieniach na linii są podawane pasażerom na stacjach i na przystankach. Jakubowski podkreślił, że wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśnić ma powołana komisja.

 

Linia kolejowa nr 8 łączy Warszawę z Krakowem przez Radom, Skarżysko-Kamienną, Kielce i Sędziszów.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie