Macierewicz: nie zamierzam zakładać nowego ugrupowania

Polska
Macierewicz: nie zamierzam zakładać nowego ugrupowania
Polsat News

To nie tyle kłamstwo, ile próba destrukcji formułowana przez "siły starego porządku" - w ten sposób były szef MON Antoni Macierewicz odpowiedział we wtorek na pytanie, czy zamierza stworzyć własne ugrupowanie.

Macierewicz, który jest wiceprezesem PiS, zapewnił w Telewizji Republika, że ostatnie dwa lata rządów tej partii były przełomowe. - Po raz pierwszy od wielu dziesiątków lat przyszedł rząd, który naprawdę robił to, co zapowiadał, a zapowiadał program zgodny z wolą narodu i realnymi polskimi potrzebami - powiedział. Zaznaczył, rząd zaczął realizować ten program "w tempie niebywałym".

 

Ale - jak zastrzegł - ten czas "trzeba wykorzystać do końca, bo niewykorzystanie może się zemścić bardzo dramatycznie na losie całego narodu".

 

Były szef MON zapewnił, że nie ma zamiaru zakładać własnego ugrupowania. - To nie tyle kłamstwo, ile próba destrukcji formułowana przez siły starego porządku, z dużym wkładem dezinformacji płynącej ze strony ludzi z WSI, bo to oni dzisiaj rzeczywiście odgrywają bardzo dużą rolę w tym środowisku, które dąży do przeszkodzenia rozwojowi Polski, zablokowania dobrej zmiany - powiedział Macierewicz.

 

Były szef MON zaznaczył, że "aktywność byłych ludzi z WSI jest rzeczą niesłychanie istotną, znamienną i można by powiedzieć naturalną - to był zawsze aparat, który był ostatnią szansą rosyjską, on był budowany jako ostatni szaniec obrony interesów sowieckich, a dzisiaj rosyjskich, więc jest naturalne, że widzimy ich teraz bardzo wielu w różnych miejscach".

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie