Został oskarżony o wykorzystanie 3-letniej dziewczynki. W obronie 65-letniego mężczyzny stanęło 98 mieszkańców wsi

Polska
Został oskarżony o wykorzystanie 3-letniej dziewczynki. W obronie 65-letniego mężczyzny stanęło 98 mieszkańców wsi
Polsat News

Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił seksualne wykorzystanie 3-letniej dziewczynki. W jego obronie stanęło 98 mieszkańców wsi, którzy napisali w tej sprawie list do prokuratury.

- W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym opinie biegłych (...) prokurator ustalił, że oskarżony dwukrotnie - w lipcu 2016 r. oraz w czerwcu 2017 r. dopuścił się wobec 3-letniej, a następnie 4 - letniej tej samej pokrzywdzonej poddania się innej czynności seksualnej - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

 

Na początku przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. - Jednak w toku posiedzenia wycofał się z powyższego oświadczając, że nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów - poinformował prokurator.

 

"Nikt nigdy nie zauważył, by miał jakieś ciągoty do nieletnich"

 

Po aresztowaniu mężczyzny w jego obronie wystąpiło 98 mieszkańców wsi w gm. Doruchów, którzy skierowali list do Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. Mieszkańcy napisali tam, że ich 65-letni sąsiad nie mógł skrzywdzić dziewczynki, ich zdaniem chodzi o "działania jej rodziców, skierowane na przejęcie jego domu". Mieszkańcy poinformowali prokuraturę, że mężczyzna często sprawował opiekę na dziewczynkami, kiedy ich rodzice byli pod wpływem alkoholu. - Znamy tego człowieka od zawsze (...) żył w naszym środowisku i nikt nigdy nie zauważył, by miał jakieś "ciągoty" do nieletnich - napisali w liście do prokuratury.

 

Rzecznik prasowy Maciej Meler powiedział, że w związku z listem prokuratura podjęła dodatkowe działania tej sprawie.

 

- Prokurator, po zapoznaniu się z treścią listu, niezwłocznie przekazał go policji, celem weryfikacji i ustalenia świadków oraz osób, które mogą mieć wiedzę istotną z punktu widzenia kierunku postępowania. Kluczową rolą postępowania karnego jest ustalenie osób, które mogą mieć wiedzę odnośnie samego zdarzenia - wyjaśnił Meler.

 

Do 12 lat więzienia

 

Jak dodał, podczas śledztwa prokurator zweryfikował, którym dowodom należało dać wiarę.

 

Mężczyzna nie był dotychczas karany, grozi mu do 12 lat więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie