W Krakowie zatrzymano 7 mężczyzn podejrzewanych o napaść na policjantów. Napastników było około 10

Polska
W Krakowie zatrzymano 7 mężczyzn podejrzewanych o napaść na policjantów. Napastników było około 10
Polsat News

Krakowska policja zatrzymała już siedmiu mężczyzn, podejrzewanych o napaść w nocy na dwóch policjantów. Napastników było co najmniej 10, trzech zostało zatrzymanych w wyniku pościgu; kolejnych czterech w poniedziałek. Poszukiwania pozostałych trwają - podała policja.

Jak informował w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, grupę około 10 mężczyzn zauważyli pół godziny po północy w poniedziałek dwaj nieumundurowani policjanci, pełniący służbę w rejonie ul. Miodowej.

 

Kilku z mężczyzn wspięło się na murek okalający synagogę Kupa i flamastrem zaczęło coś pisać na tablicy ogłoszeń. - Jak się później okazało, był to napis o treści kibolskiej" - poinformował rzecznik policji.

 

Policjanci chcieli wylegitymować mężczyzn, jednak ci zareagowali agresywnie. - Doszło do rękoczynów i do czynnej napaści na funkcjonariuszy, którzy wezwali posiłki - powiedział Sebastian Gleń.

 

Trzech było pod wpływem alkoholu, jeden pod wpływem narkotyków

 

Mężczyźni mieli gaz pieprzowy, którego użyli podczas napaści. Trzech zatrzymanych w wyniku pościgu mężczyzn było pod wpływem alkoholu, a jeden dodatkowo pod wpływem narkotyków.

 

Policjanci odnieśli niegroźne obrażenia - mieli opuchnięcie twarzy i podrażnienie oczu, jednemu ukruszył się ząb.

 

Na potrzeby ustalenia przebiegu zajścia i odpowiedzialności jego uczestników policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu, które będą analizowane.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie