Uprowadzili mężczyznę, wywieźli do lasu, dręczyli. Wpadli po 17 latach

Polska

Policjanci ze stołecznego Archiwum X ustalili i zatrzymali sprawców uprowadzenia mężczyzny, do jakiego doszło w kwietniu 2001 r.

40-letni Robert P. i 46-letni Paweł N. zostali ustaleni dzięki pomocy świadków, do których po latach dotarli funkcjonariusze. W prokuraturze okręgowej Warszawa-Praga usłyszeli zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do przestępstwa doszło w kwietniu 2001 roku w podwarszawskiej miejscowości. Napastnicy wciągnęli do samochodu znanego im wcześniej mężczyznę, ugodzili nożem, a następnie wywieźli do lasu, gdzie dręczyli swoją ofiarę. Od tego czasu aż do teraz nie udało się zatrzymać osób, które mogły mieć związek ze zdarzeniem.

 

- Policjanci zespołu do spraw przestępstw niewykrytych - archiwum X wydziału do walki z terrorem kryminalnym KSP i zabójstw od kilku lat pracowali nad tą sprawą. Dzięki ich ustaleniom udało się dotrzeć do nieznanych do tej pory świadków, a ich zeznania sprawiły, że udało się ustalić osoby odpowiedzialne za uprowadzenie - poinformował Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

 

Podejrzanych zatrzymali w mieszkaniach policjanci wydziału terroru kryminalnego przy współpracy antyterrorystów. W Warszawie zatrzymali 40-letniego Roberta P., natomiast w jednej z podwarszawskich miejscowości 46-letniego Pawła N.

 

Śledczy ustalają, czy zatrzymani mogli mieć związek z innymi przestępstwami, do jakich doszło pod koniec lat 90-tych i po roku 2000 w Warszawie i okolicach.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie