Napastował kobiety w przejściu podziemnym. 53-latek został zatrzymany

Polska

53-latek z Zabrza odpowie przed sądem za napastowanie kobiet w przejściu podziemnym w tym mieście. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa na tle seksualnym. Został aresztowany na trzy miesiące.

Do trzech napaści na kobiety korzystające wczesnym rankiem z przejścia podziemnego w centrum miasta doszło w grudniu i w styczniu. Sprawę opisała lokalna prasa, pisząc o rosnącym strachu zabrzanek przed napastnikiem. Policja wzmocniła nadzór w rejonie przejścia przy ul. Damrota i rozpoczęła intensywne poszukiwania sprawcy; sporządzono m.in. jego portret pamięciowy.

 

"Dzięki tym działaniom podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. To 53-letni mieszkaniec Zabrza, który wcześniej był już karany za przestępstwa na tle seksualnym" - podała w poniedziałek zabrzańska policja.

 

Grozi mu do 12 lat więzienia

 

Za usiłowanie zgwałcenia i doprowadzenia do - jak definiuje to Kodeks karny - innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, ponieważ podejrzany działał w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury zabrzański sąd aresztował go na trzy miesiące.

 

Według nieoficjalnych informacji, napastowane kobiety rozpoznały zatrzymanego mężczyznę jako napastnika. 53-latek siedział wcześniej w więzieniu za przestępstwa seksualne; zakład karny opuścił kilka lat temu. Teraz postawiono mu zarzuty m.in. usiłowania zgwałcenia - do gwałtów nie doszło m.in. dzięki reakcji świadków.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie