"Wspieram WOŚP" - miał zadeklarować Morawiecki, o czym poinformowała PAP. Okazało się, że wpis pojawił się na fejkowym koncie

Polska
"Wspieram WOŚP" - miał zadeklarować Morawiecki, o czym poinformowała PAP. Okazało się, że wpis pojawił się na fejkowym koncie
KPRM/P. Tracz

"Wspieram #WOŚP" - miał napisać na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Tweeta kończył emotikon z serca. Okazało się, że Polska Agencja Prasowa zacytowała wpis, który pojawił się na koncie, które wcale nie należy do Mateusza Morawieckiego. O WOŚP wypowiedziała się za to naprawdę była premier Beata Szydło. "Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie dla nierozumnej promocji".

W 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bierze udział 120 tys. wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze na doposażenie szpitali położniczych. W całej Polsce będzie działało ok 1,7 tys., a poza granicami około 80 sztabów orkiestry. 

 

Na koncie, które miało rzekomo należeć do premiera Mateusza Morawieckiego pojawił się wpis o treści jak poniżej:

"Ale Pani kombinuje"

 

Głos w sprawie zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrała była premier Beata Szydło. Tym razem wpis pojawił się na oficjalnym koncie. "Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie dla nierozumnej promocji tych, którzy je organizują" - napisała Szydło na Twitterze.

Komentarz Beaty Szydło nie spotkał się z najlepszym przyjęciem. "Ale Pani kombinuje, Pani Premier, ale wciska Pani politykę. Po co ta dyskredytacja pięknej i szlachetnej inicjatywy? Chyba Pani zazdrości, że sama nie zorganizowała tak powszechnej akcji charytatywnej" - odpowiedział jej gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 

 

"Kolejny, niezbyt mądry tweet b. Pani Premier" - skomentował wypowiedź były wicepremier i minister finansów Marek Borowski.

 

"Czy w przyszłości będę wspierać WOŚP? Na pewno"

 

Przypomniano również wypowiedź Beaty Szydło z czasów, kiedy była burmistrzem Brzeszcz. Zapytana, czy przyszłości będzie wspierać WOŚP odpowiedziała: "Na pewno". Zwróciła uwagę, że akcja "zatacza coraz szersze kręgi i szkoda by było, gdyby w przyszłym roku Orkiestra nie zagrała w Brzeszczach".

 

Wsparcie dla oddziałów neonatologicznych

 

W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.


Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. W sumie, w ciągu 25 lat Fundacja zebrała ponad 825 mln zł na wsparcie polskiej medycyny. Środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej są przeznaczane na realizację celu danego Finału, czyli przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych dla najmłodszych.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie