Galeria handlowa w Gdańsku zamknięta. "Pękły płyty podłogowe"

Polska
Galeria handlowa w Gdańsku zamknięta. "Pękły płyty podłogowe"
Wikimedia.org/Artur Andrzej
Wnętrze Galerii Przymorze w Gdańsku, gdzie doszło do pękania stropu

Pracownicy ochrony ewakuowali w niedzielę po godz. 16 personel i klientów Centrum Handlowego Galeria Przymorze przy ulicy Obrońców Wybrzeża w Gdańsku. - Decyzja została podjęta, gdy zauważono kilkumetrowe pęknięcie kafli na pierwszym piętrze - oświadczył zarząd galerii. Jak wyjaśnił, wbrew pierwszym informacjom nie doszło do pęknięcia belki stropowej. Uszkodzone zostały elementy płyt podłogowych.

Z budynku ewakuowano 500 osób. Nikt nie został poszkodowany.

 

Według relacji klientów początkowo pozostawał otwarty market spożywczy, który jednak również po godz. 17 został zamknięty.

 

- Pomagaliśmy w ewakuacji budynku. Czekamy na inspektorów nadzoru budowlanego, który przedstawi wstępne przyczyny zdarzenia i określi jak poważne są szkody i czy konieczne będzie zamknięcie obiektu na dłużej - powiedziała Karina Kamińska, rzecznik Komendy Policji w Gdańsku, w rozmowie z portalem trójmiasto.pl.

 

Policja zabezpieczyła monitoring i czeka na wyniki kontroli

 

Wieczorem konstruktor, który został wezwany przez dyrekcję centrum handlowego, podjął decyzję o zamknięciu obiektu do poniedziałku.

 

Jak oświadczył zarząd galerii powołując się na ustalenia  rzeczoznawcy i inspektora nadzoru budowlanego "uzkodzone zostały jedynie elementy płyt podłogowych. Trwa proces oceny przyczyn zdarzenia".

 

W poniedziałek galeria ma być "otwarta z jedynie częściowym wyłączeniem".

 

trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie