"Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem w Sejmie. Opozycja nie ma charyzmatycznego przywódcy"

Polska

- Opozycja się pogubiła, bo brakuje jej lidera - mówił w Polsat News socjolog polityki z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Sebastian Kozłowski. Ekspert komentował m.in. wpadkę opozycji związaną z odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" liberalizującego przepisy aborcyjne.

Za skierowaniem projektu komitetu do dalszych prac głosowało m.in. 58 posłów PiS, w tym prezes Jarosław Kaczyński, Krystyna Pawłowicz i Antoni Macierewicz.

 

Projekt przepadł, bo zabrakło głosów opozycji. W głosowaniu nie wzięło udziału 39 posłów PO i Nowoczesnej, choć większość z nich brała udział we wcześniejszych głosowaniach. Do skierowania go do dalszych prac zabrakło 9 głosów.

 

Do prac w komisji trafiła natomiast zaostrzająca przepisy aborcyjne propozycja Komitetu Obywatelskiego "#ZatrzymajAborcję".

 

"Konsekwentny brak konsekwencji"

 

Dr hab. Sebastian Kozłowski komentując w Polsat News tę sytuację powiedział, że takie swoiste pogubienie opozycji wynika m.in. z braku lidera.

 

- Opozycja wykazuje konsekwentny brak konsekwencji – powiedział socjolog polityki

 

- Nie ma planu, nie ma pomysłu na to, żeby konsekwentnie się sprzeciwić temu co robi PiS. Widać, że nie ma lidera opozycji. Nie ma charyzmatycznego przywódcy, który by to wszystko jakoś zjednoczył, byłby tą twarzą, kimś godnym rywalizowania z Jarosławem Kaczyńskim - stwierdził ekspert.

 

- Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem w całym Sejmie, wśród wszystkich parlamentarzystów. I nie widzę, żeby miał jakiegoś konkurenta po drugiej stronie - podsumował.

 

Polsat News

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie