"Good luck!". Prezydent Duda pozdrawia uczestników "Polskiej Nocy" w NBA

Polska
"Good luck!". Prezydent Duda pozdrawia uczestników "Polskiej Nocy" w NBA
YouTube/Prezydent.pl

- Pozdrawiam Polonię, kibiców o polskich korzeniach i naszych amerykańskich przyjaciół - zwrócił się w sobotę do uczestników "Polskiej Nocy" w NBA prezydent Andrzej Duda.

Przy okazji sobotniego meczu Washington Wizards - Brooklyn Nets po raz siódmy odbędzie się organizowana przez Marcina Gortata "Polska Noc" w NBA. Goście zaproszeni przez pochodzącego z Łodzi koszykarza przybliżą Amerykanom polską kulturę.

 

- Z Warszawy, stolicy Polski, pozdrawiam wszystkich zebranych dziś w Waszyngtonie - w biało-czerwonej Capital One Arena. Pozdrawiam Polonię, kibiców o polskich korzeniach i naszych amerykańskich przyjaciół - powiedział w nagraniu zamieszczonym w sobotę w internecie prezydent Andrzej Duda do uczestników i obserwatorów sobotniego meczu, któremu towarzyszy Polish Heritage Night.

 

Duda złożył podziękowania inicjatorowi akcji Marcinowi Gortatowi. - To fantastyczna inicjatywa i popieram ją całym sercem - dodał prezydent.

 

 

"Naród amerykański okazał się naszym prawdziwym przyjacielem"

 

Jak przypomniał, Polska świętuje właśnie setną rocznicę odzyskania niepodległości. - Doskonale pamiętamy, że w 1918 roku naród amerykański okazał się naszym prawdziwym przyjacielem, a prezydent Woodrow Wilson zażądał utworzenia państwa polskiego w programie pokojowym "14 punktów". To pomogło nam zwyciężyć w naszej walce o wolność. Dziś także Polska i Stany Zjednoczone, ramię w ramię, stoją na straży bezpieczeństwa naszego kraju i Sojuszu Północnoatlantyckiego - dodał Duda.

 

- Gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania. A w szczególności gości specjalnych: naszych żołnierzy - weteranów misji w Iraku i Afganistanie - starszego chorążego sztabowego Piotra Maciejewskiego i plutonowego Michała Paćko. Wszystkim życzę świetnej zabawy i wielu wzruszeń - podkreślił.

 

Spotkanie z weteranami z Iraku i Afganistanu 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej przypomniało w tweecie, że Marcin Gortat kolejny raz zaprosił do USA polskich żołnierzy-weteranów na mecz i zorganizowany tzw. polski wieczór z NBA. "W tym roku z Marcinem Gortatem oraz Polonią spotkają się weterani misji w Iraku i Afganistanie".

 

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie