Rybnik: podczas kontroli potrącił funkcjonariusza. Padły strzały. Policja poszukuje 50-latka

Polska
Rybnik: podczas kontroli potrącił funkcjonariusza. Padły strzały. Policja poszukuje 50-latka
rybnik.slaska.policja.gov.pl

Śląska policja poszukuje mężczyzny, który w czwartek podczas kontroli drogowej w Rybniku potrącił policjanta i uciekł. - Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu - poinformowała rzecznik śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Ranny policjant przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poszukiwany mężczyzna to 50-letni Zbigniew Pawlaszczyk. Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim policja opublikowała wizerunek i dane poszukiwanego.

 

"Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112" - napisano na stronie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

 

Jak poinformowała rzeczniczka rybnickiej policji st. sierż. Anna Karkoszka, zachowanie kierującego volkswagenem wzbudziło podejrzenia dwóch policjantów z wydziału ruchu drogowego. Kierowca nie zareagował na sygnał wzywający do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

 

Strzały w kierunku samochodu

 

W pewnym momencie volkswagen zatrzymał się na poboczu, a kiedy policjanci wysiedli ze swojego samochodu i skierowali się w jego stronę, kierowca ruszył z piskiem opon, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Jego kolega oddał w kierunku uciekającego kilka strzałów z broni służbowej.

 

Samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się uciekinier, został już znaleziony. Ma dziury po kulach. Zdaniem policji zatrzymanie kierowcy jest kwestią czasu.

 

PAP, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie