Matka oferowała molestowanie swojego syna za pieniądze. W sprawie zatrzymano osiem osób

Świat
Matka oferowała molestowanie swojego syna za pieniądze. W sprawie zatrzymano osiem osób
zdj. ilustracyjne/4028mdk09/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

Osiem osób zatrzymano w Niemczech i kilku innych krajach europejskich w ramach śledztwa przeciwko 47-letniej kobiecie z Fryburga Bryzgowijskiego (Badenia-Wirtembergia), która za pieniądze oferowała mężczyznom wykorzystanie seksualne jej 9-letniego syna. O współudział w przestępstwie podejrzany jest także 37-letni partner kobiety.

Obojgu zarzuca się, że wspólnie dopuszczali się molestowania seksualnego dziecka i oferowania go innym mężczyznom - poinformowała w czwartek prokuratura we Fryburgu.

 

Chłopiec został odebrany matce i jej partnerowi. Znajduje się pod opieką państwa.

 

Rzecznik krajowego urzędu kryminalnego Badenii-Wirtembergii oświadczył, że jest to najcięższy przypadek molestowania seksualnego dzieci, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia policja w tym kraju związkowym.

 

Sprawa dotyczy jeszcze jednego dziecka

 

Ujawnił, że chłopiec był wielokrotnie gwałcony w różnych miejscach we Fryburgu i okolicach. Dodał, nie podając szczegółów, że są w tej sprawie jeszcze inne ofiary, m.in. dziewczynka molestowana seksualnie przez ojca. Został on zatrzymany.

 

Śledztwo w tej sprawie wszczęto we wrześniu ubiegłego roku na podstawie anonimowego sygnału przekazanego policji. Wśród podejrzanych o gwałcenie chłopca jest 49-letni żołnierz Bundeswehry. Inni podejrzani, których zatrzymano, mają od 32 do 43 lat. Pochodzą z Niemiec, Szwajcarii i Hiszpanii. Niektórzy byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa.

 

Według prokuratury we Fryburgu część zatrzymanych złożyła już zeznania. Na razie prokuratura nie ujawnia żadnych szczegółów.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie