Witek może zastąpić Brudzińskiego w fotelu wicemarszałka Sejmu

Polska
Witek może zastąpić Brudzińskiego w fotelu wicemarszałka Sejmu
Polsat News

Najbardziej prawdopodobną kandydatką na następcę Joachima Brudzińskiego w fotelu wicemarszałka Sejmu jest Elżbieta Witek – informuje nieoficjalnie wpolityce.pl. Szefowa gabinetu politycznego premier Szydło nie chciała potwierdzić lub zdementować ustaleń portalu. Brudziński został we wtorek powołany na szefa MSWiA.

Witek pełniła funkcję szefa gabinetu politycznego premiera oraz - tuż po utworzeniu gabinetu Szydło - rzecznika prasowego rządu. 18 grudnia została odwołana ze składu Rady Ministrów, a funkcję szefa gabinetu politycznego premiera Morawieckiego przejął Marek Suski.

 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w środę w Sejmie, że nie wie, kiedy pojawi się kandydatura na stanowisko wicemarszałka. 

 

- Mówiłam wczoraj o tym, że chcielibyśmy zrobić to na tym posiedzeniu Sejmu, ale mam na myśli oczywiście dzisiejszy dzień i jutrzejszy - zaznaczyła.

 

Zieliński zostaje w MSWiA

 

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów. Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

 

Wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji pozostał Jarosław Zieliński. - Będę kontynuował swoją pracę - powiedział w środę dziennikarzom.

 

wpolityce.pl

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie