Wieźli samochody na ciężarówkach. Najdłuższa tzw. lora miała ponad 20 metrów długości

Polska
Wieźli samochody na ciężarówkach. Najdłuższa tzw. lora miała ponad 20 metrów długości
WITD Łódź

Dwa samochody ciężarowe z przyczepami, które przewoziły auta osobowe z Litwy do Włoch, zostały zatrzymane przez inspektorów transportu drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego. Kontrolerzy już bez mierzenia widzieli, że samochody znacząco przekroczyły dopuszczalną długość. Zabroniono im dalszej jazdy.

Inspektorzy zatrzymali oba pojazdy we wtorek. 


Kontrolujący skierowali ciężarówki, tzw. lory, do punktu przeznaczonego do mierzenia oraz ważenia. Tam stwierdzono, że oba pojazdy przekraczają normy w zakresie długości. Jeden z samochodów miał długość 19,54 m, a drugi 20,18 m.

 


W stosunku do przedsiębiorców wykonujących przewozy, wszczęte zostały postępowania administracyjne, grozi im kara łączna w wysokości 10 tysięcy złotych.


Ponadto oba pojazdy skierowano na parking strzeżony, gdzie przewoźnicy będą musieli doprowadzić ich długość do takiej, na jaką zezwalają przepisy.


Dopuszczana długość pojedynczego samochodu ciężarowego nie może przekraczać 12 metrów, a pojedynczego pojazdu członowego 16,5 metra. Maksymalna długość zespołu pojazdów, składającego się z ciągnika oraz przyczepy nie może przekroczyć 18,75 m.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie