"Takie słowa nie powinny padać z ust posłów PiS". Śniadek o wpisie Pawłowicz

Polska
"Takie słowa nie powinny padać z ust posłów PiS". Śniadek o wpisie Pawłowicz
RMF FM

Według posła PiS Janusza Śniadka "gorszące i niewłaściwe" jest ocenianie, że "służby i lewactwo" miały wpływ na decyzje w Prawie i Sprawiedliwości ws. rekonstrukcji rządu. Były szef NSZZ "Solidarność" skomentował w ten sposób wpis Krystyny Pawłowicz, w którym posłanka wyraża nadzieję na powrót zdymisjonowanych ministrów do "służby ojczyźnie".

W związku z rekonstrukcją rządu prezydent Andrzej Duda we wtorek odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

 

Zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego skomentowała Krystyna Pawłowicz. 

 

"Panom Ministrom Janowi Szyszko, Witoldowi Waszczykowskiemu i niezłomnemu Antoniemu Macierewiczowi, których - niestety - służby i lewactwo znowu pokonały, za ich służbę Polsce, moi Wyborcy i ja - DZIĘKUJEMY! Czekamy na Wasz powrót do służby Naszej Ojczyźnie" - napisała posłanka PiS.

 

 

"Ja bym tego typu sformułowań nie użył" 

 

W środę do słów Pawłowicz odniósł się jej partyjny kolega, poseł Janusz Śniadek.

 

- Ja bym tego typu sformułowań na pewno nie użył. To, co najbardziej niestosownego w tej wypowiedzi, to w ogóle ocenianie, że te instytucje czy osoby z tych kręgów mają wpływ na decyzje w PiS-ie, co uważam za gorszące i niewłaściwe - powiedział w radiu RMF FM.

 

- Takie słowa nie powinny padać z ust posłów PiS - dodał.

 

"Sprawdzi się w każdym miejscu, w którym się znajdzie"

 

Pytany o powody odwołania Antoniego Macierewicza z funkcji szefa MON, odpowiedział: "(Chodziło o) pewne ocieplenie relacji z Pałacem Prezydenckim".

 

- Antoni Macierewicz to polityk tak wybitny, że sprawdzi się w każdym miejscu, w którym się znajdzie. (…) Macierewicz przyjął tę decyzję, była ona podjęta na gremium, którym jest Komitet Polityczny, którego jest członkiem" - podkreślił poseł PiS. 

 

"Nie spekuluję, kto mógłby być po Kaczyńskim"

 

Śniadek pytany był też o to, czy obecny premier mógłby w przyszłości zostać prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

 

- To są zbyt daleko idące spekulacje. Oczywiście, uważam Mateusza Morawieckiego w tej chwili za jednego z najwybitniejszych polityków PiS, ale dopóki niekwestionowanym liderem PiS jest Jarosław Kaczyński, w ogóle nie spekuluję, kto mógłby być po nim - powiedział.

 

rmf24.pl

 

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie