Szefernaker zostanie pierwszym zastępcą Brudzińskiego

Polska
Szefernaker zostanie pierwszym zastępcą Brudzińskiego
Polsat News

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker zostanie wiceszefem MSWiA, pierwszym zastępcą ministra Joachima Brudzińskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Według informatorów PAP, dojdzie do dalszych zmian na stanowiskach wiceministrów spraw wewnętrznych i administracji; część współpracowników byłego już szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który objął stanowisko ministra obrony, ma przejść do MON.

 

Według doniesień RMF FM, które także podało informację o Szefernakerze, w MSWiA ma on zajmować się administracją oraz kontaktami z samorządami.

 

Obecnie w MSWiA jest czterech wiceministrów: Jarosław Zieliński, Sebastian Chwałek, Tomasz Zdzikot oraz Renata Szczęch.

 

Zieliński zostaje w MSWiA

 

Wcześniej w środę Zieliński powiedział, że będzie kontynuował swoją pracę oraz że zmiana na stanowisku szefa MSWiA nie powoduje automatycznej zmiany komendantów poszczególnych służb.

 

- Nic się w tej sprawie nie zmienia. Oczywiście komendanci zawsze podlegają ocenie, tak jak my wszyscy wykonując swoje zadania, ale zmiana na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji nie powoduje automatycznej zmiany czy sposobu podejścia do oceny komendantów poszczególnych służb - powiedział Zieliński.

 

- Ponieważ ja pozostałem na swoim stanowisku i będę swoją pracę, misję na rzecz bezpieczeństwa kontynuował, to też gwarant podobnego podejścia, jeżeli chodzi o politykę kadrową i stabilizację, która jest bardzo potrzebna. Stabilizacja to bardzo ważna wartość, ale tam, gdzie są potrzebne zmiany, to trzeba ich dokonywać. To nie będzie wynikało na pewno w żadnej mierze ze zmiany na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji - dodał wiceminister.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie