Schetyna: opozycja nie jest po to, by bić w rząd

Polska

- Opozycja totalna była wtedy, kiedy walczyliśmy ze złym rządem, który był prowadzony przez Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia - powiedział w środę lider PO Grzegorz Schetyna. - Opozycja nie jest po to, by bić w rząd. Opozycja jest po to, by egzekwować, oczekiwać i rozliczać – dodał.

Lider PO Grzegorz Schetyna pytany był w środę w Radiu Zet, czy po zmianach w rządzie zmienią się również działania opozycji i czy nadal z rządzącymi prowadzona będzie przez totalną opozycję "totalna wojna".

 

- Dzisiaj, jak każda racjonalna i sensowna opozycja musimy rozliczać rząd z tego, co najważniejsze - z obietnic i z aktywności - zadeklarował.

Mówiąc o planowanych działaniach opozycji, zapowiedział, że PO będzie adresować do premiera Mateusza Morawieckiego pytania m.in. o to, co będzie dalej w Unii Europejskiej, co będzie z nową perspektywą finansową.

 

Przypomniał, że 28 maja ma być przedstawiony budżet europejski. - Opozycja pytać będzie, co zostało w tej sprawie załatwione i jakie są oczekiwania polskiego rządu - podkreślił Schetyna.

 

"O każde euro z funduszy europejskich trzeba walczyć"

 

Zapowiedział, że opozycja przedstawi "program i plan aktywności europejskiej".


- Uważam, że w tej kwestii nie ma lepszego antidotum w trudnych czasach niż współpraca rządu i opozycji - zauważył lider PO. - W związku z tym, że rząd i eurodeputowani PiS nie zajmują się tym w Brukseli, będziemy to robić jako PO - podkreślił Schetyna. - O każde euro z funduszy europejskich trzeba walczyć - oświadczył.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie